Zasady adopcji


Najważniejsze dla nas, jako domu tymczasowego, jest nie tylko zapewnienie kotom najlepszych warunków przyszłego życia, ale i idealne dopasowanie człowieka ze zwierzęciem. To musi być chemia i miłość, by ta relacja mogła uszczęśliwiać obie strony przez nawet 20 kolejnych lat. Czy znajdą Państwo u nas to uczucie? Będą Państwo na pewno wiedzieć, gdy spojrzycie w odpowiednie oczy.

Nasze koty są wyjątkowe dzięki uczuciom i dbałości, które w nie wkładamy. Łączymy chęć pomocy pokrzywdzonym dachowcom z opieką i pewnością jaką zapewniają hodowle.

Poniżej przedstawiamy główne warunki, jakie musi spełniać przyszła rodzina ubiegająca się o adopcję naszych podopiecznych:

  • należy przejść pomyślnie proces adopcyjny, który ma na celu przygotowanie rodziny i kota do wspólnego życia,
  • przed przyjęciem kota w nowym domu muszą się znaleźć wszystkie rzeczy z listy zakupów,
  • dom musi być niewychodzący (co to znaczy? czytaj poniżej.),
  • dom musi być zabezpieczony  (co to znaczy? czytaj poniżej.),
  • w domu nie powinno być trujących dla kota roślin (w trakcie procesu przekazujemy listę roślin),

Po adopcji właściciel kota jest dodatkowo zobowiązany do:

  • kastracji/sterylizacji kota w ciągu roku od adopcji (jeżeli kot nie jest jeszcze wykastrowany/wysterylizowany z powodu młodego wieku),
  • kontynuowania żywienia kota wysokiej jakości karmami,
  • pamiętania o szczepieniach przypominających.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Czym jest dom niewychodzący?


Dom niewychodzący, to określenie na dom, który nie wypuszcza kota na dwór. Nasze kocięta nie nadają się do przebywania poza bezpieczną przestrzenią. Są wychowywane w mieszkaniu, nie wiedzą jak przechodzić przez ulicę, jak unikać aut, psów czy obcych ludzi. To dla nich obcy świat, którego zupełnie nie znają. 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Czym jest dom zabezpieczony?


Mówimy tu o domu, w którym regularnie otwierane okna oraz balkon są zabezpieczone, uniemożliwiając kotom wyjście na zewnątrz. Są różne rodzaje zabezpieczeń, a my pomagamy dobrać odpowiedni do Państwa życia i środków. Wszystko to ma służyć jednemu - bezpieczeństwu kota. Każdego dnia wiele kotów w naszym kraju ulega wypadkowi lub nawet ponosi śmierć przez niezabezpieczone okna i balkonu. Zróbmy ten dobry gest w stronę naszego przyszłego członka rodziny, a będziemy się mogli wspólnie cieszyć jego długim życiem.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .