Pomoc

Wiele osób zgłasza się do nas w sprawie pomocy. Jedni chcą jej udzielić, drudzy - otrzymać. Pozwoliliśmy sobie stworzyć tą podstronę, by wyjaśnić pewne kwestie.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Pomóż nam pomagać!

Jesteśmy Domem Tymczasowym dla 33 kotów na Poznańskich Jeżycach. Trafiają do nas bezpańskie, schorowane i wychudzone koty, którym poświęcamy nasz prywatny czas, by postawić je na nogi, doprowadzić do zdrowia i przekazać do kochających domów.

Liczby mogą umykać w nawale fotek uroczych podopiecznych, a powinny być jasno przedstawione - bo są dowodem na to, że nasz wkład w ratowanie kotów jest BEZCENNY.

PRZEZ OSTATNIE PÓŁ ROKU:
❗️18 naszych podopiecznych zostało wyadoptowanych do nowych domów - domów kochających, odpowiedzialnych,
zabezpieczonych, niewychodzących (to nasza praca edukacyjna i
organizacyjna!),
❗️3 koty specjalne (o ciężkich schorzeniach) otrzymały indywidualnych podopiekunów, co jest organizowane i finansowane wyłącznie przez nas,
💙Jesteśmy 4 osobami o umiejętnościach paraweterynaryjnych i paramedycznych, które poświęcają siebie dla ratowania zwierząt.
💙Pracujemy nieprzerwanie od 10 lat.
💙Ponad 200 kotów przeszło przez nasz dom tymczasowy przez tę dekadę.
💙Zajmujemy się kotami białaczkowymi, fivkowymi, nerkowymi, nowotworowymi, trzustkowymi, astmatycznymi, alergicznymi, geriatrycznymi.
💙 33 koty mieszkają w naszym domu tymczasowym, mając do dyspozycji świetne warunki, wysokiej klasy żywienie, profesjonalną opiekę weterynaryjną i nasze nietuzinkowe umiejętności.
💙 Na obecne 33 koty aż 21 to koty dzikie, które na wolność nie powrócą. Na adopcję szanse mają
niewielkie. Jesteśmy ich domem, kochają tu być, mają prawo tu być. Ale praca z nimi to nie sielanka. Doceńcie nasze blizny ;)

Dlatego ruszyliśmy ze Zrzutką Cykliczną!
Od teraz macie możliwość wesprzeć nas regularną pomocą raz w miesiącu. Wasze wsparcie nawet 5 zł miesięcznie to ogromna pomoc, zarówno dla nas, jak i dla kotków, którymi się zajmujemy na co dzień. Dzięki Wam będą miały zapewnioną karmę, żwirek i regularne wizyty u weterynarza. Dziękujemy, że jesteście z nami :)

 ;)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Przygarnięcie kota

Większość osób dzwoniących do nas po pomoc prosi o przygarnięcie kota. My to rozumiemy, jesteśmy dość wyjątkowi, a kocięta mają u nas ponadprzeciętne warunki. Niestety, nie było by tego, gdybyśmy nie ograniczali liczby naszych podopiecznych. Każdy kot wymaga miłości, czasu i środków, a nam zależy na indywidualności naszych kotów, a nie ich liczbie. Bardzo chcielibyśmy pomóc wszystkim potrzebującym, ale po prostu nie jesteśmy w stanie. Prosimy nie wywierać na nas presji, bo mamy wrażliwe serca, które boli nieszczęście zwierząt.
Nawet jeżeli nie możemy pomóc przyjmując do siebie kota, to bardzo chętnie będziemy służyć radą i wsparciem. Warto spróbować samodzielnie odmienić życie potrzebującego futrzaka - zabrać go pod swój dach, nakarmić, wyleczyć, odchować, znaleźć nowy dom. Ten czas minie jak z bicza strzelił, a pozostawi w sercu ogrom satysfakcji.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Surowica na panleukopenię - Feliserin

W naszym domu tymczasowym zawsze pod ręką mamy odpowiednią ilość fiolek surowicy Feliserin, tak potrzebnej, gdy kotu zagraża panleukopenia. Mając kontakt z bezdomnymi kotami nie uniknie się napotkania na swej drodze tej poważnej choroby. Dlatego właśnie WYPOŻYCZAMY Feliserin.

Jeżeli Państwa kot jest zagrożony panleukopenią, to mogą Państwo u nas dostać potrzebną ilość fiolek surowicy Feliserin. Leku nie sprzedajemy! W chorobie liczy się czas, dlatego wypożyczamy fiolki osobom potrzebującym. Umawiamy się na określony termin, po którym należy zwrócić nam tą samą ilość fiolek. Wszystko po to, by pula Feliserinu się zgadzała i byśmy mogli dalej pomagać.

Prośby o Feliserin prosimy kierować pod numer +48 691-058-787
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Lek na FIPa - Polyprenyl i GS

Posiadamy również dla bezpieczeństwa kotów własnych, lek na FIPa - amerykański Polyprenyl. Leku nie sprzedajemy! W chorobie liczy się czas, dlatego wypożyczamy fiolki osobom potrzebującym. Umawiamy się na określony termin, po którym należy zwrócić nam tą samą ilość fiolek.

Prośby o Polyprenyl prosimy kierować pod numer 691-058-787
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .