Zabezpieczenie okien i balkonu


W naszym domu tymczasowym przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa kotów. Wiele tych zwierząt ulega wypadkom, a wszystko przez niezabezpieczone okna czy balkony. Wystarczy chwila nieuwagi, by taka sytuacja skończyła się tragicznie. Wszystko to jednak odchodzi w niepamięć jeżeli zabezpieczymy używane przez nas okna i balkony. Sposobów może być wiele, a poniżej prezentujemy tylko niektóre z nich:


  • solidne moskitiery w oknach - osobiście polecamy te na ramach, z włókna szklanego lub nawet włókna szklanego powlekanego. Takie zabezpieczenie chroni kota nie tylko przed wypadnięciem/ucieczką, ale również przed żądlącymi owadami, z którymi spotkanie może okazać się niebezpieczne. Moskitiery w naszym domu tymczasowym robiła firma NAVIGARE, którą serdecznie polecamy.
  • zabezpieczenia okien uchylnych - to siatki/kratki montowane na okna, które mają rację bytu wyłącznie przy otwieraniu okna sposobem odgórnym, uchylnym. Dzięki tym zabezpieczeniom kot nie zawiesi się i nie udusi na oknie. ::Przykład::
  • blokady na okno - to chyba najprostszy i najtańszy sposób zabezpieczenia okien. Polega on na zamontowaniu dwóch blokad "przeciw dzieciom" na górze i dole okna oraz dostosowaniu ich tak, by okno uchylało się do poziomu niewielkiej szpary, przez którą kot nie jest w stanie się przecisnąć. Zamontowanie takich blokad trwa dosłownie 5 minut, a cena jest niewspółmiernie niska do kosztów weterynaryjnych po jakimkolwiek wypadku kota.  ::Blokady z IKEI::  ::Instrukcja zamontowania::
  • zabezpieczenia balkonu - to osiatkowanie balkonu w taki sposób, by kot bezpiecznie mógł z niego korzystać. Gdy dodamy do tego zestaw roślin bezpiecznych dla czworonoga, to uzyskamy wspaniałe miejsce, które każdy kot doceni. W naszym domu tymczasowym balkon jest otwarty przez prawie cały sezon wiosna-lato. Koty chętnie wietrzą futra, wylegują się na słońcu czy buszują w doniczkach. Do zabezpieczenia balkonu na terenie Poznania i okolic polecamy firmę SIATKA DLA KOTA.