Proces adopcyjny

Proces adopcji kociąt z naszego domu tymczasowego składa się z następujących etapów:

1. Rozmowa telefoniczna – Ma na celu wyjaśnienie podstawowych kwestii, takich jakoczekiwania i warunki obu stron. Składa się z kilku prostych pytań.

2. Pierwsze spotkanie w domu tymczasowym – Tutaj najważniejsze jest nawiązanie relacji między ubiegającą się osobą, a psem. Dodatkowo omawiane są zasady domu, jak wychowywany jest pies, rozmowa na temat ewentualnej dalszej współpracy.

3. Spotkania przedadopcyjne – Służą nawiązaniu więzi między przyszłym właścicielem a psem, zanim ten trafi do nowego domu. Polegają głównie na zabawie i spacerze ze zwierzęciem. Dodatkowo obie strony upewniają się w decyzji o adopcji psa. Warto jest na tym etapie przynieść dla nowego członka rodziny jego przyszłe rzeczy, takie jak obroża/szelki, zabawki czy posłanie, które złapie zapach domu tymczasowego. Takie elementy będą dla nowego przyjaciela ważne podczas pierwszych kroków w nowym domu.

4. Wizyta w przyszłym domu psa – Osoba z domu tymczasowego odwiedza przyszły dom psa, by doradzić i sprawdzić warunki.

5. Adopcja – Odbiór pieska wraz z przyniesionymi dla niego rzeczami oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Psy wyadoptowujemy najczęściej przed weekendem bądź świętami, by właściciele mieli przez najbliższe dni czas dla nowego członka rodziny.

Długość procesu adopcyjnego zależy od indywidualnej sprawy, ale waha się w okolicach 2-4 tygodni.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .